Следният принос е от друг автор.
Технологията продължава да марширува напред, година след година. И това не се отразява само на света на компютрите и електрониката – той също изтича в реалния свят!
Поддържането на домовете топло на ниска цена е един от основните приоритети на обществото. Нуждаем се от настаняване, което спестява енергия и поддържа сметките за жителите, много от които се борят да се справят. Тази задача обаче е по -проста, отколкото да се направи. Вторият закон на термодинамиката има притеснителна практика да заобиколи най -добрите ни усилия да запазим топлина в дома.
За щастие, световните учени са по случая. Въпреки че не можете да спрете топлината да избягате от отворена система (като дом), можете да манипулирате природата по съществени и нови начини да я поддържате. Може никога да не постигнем идеална ефективност, но можем да направим дявол много по -добре, отколкото се справяме най -добре сега.
И така, какви услуги са там? Тук ще разгледаме някои от идеите, които изследователите и професионалистите в индустрията трябваше да ни стоплят.
Органични фотоволтаици
Вторият закон на термодинамиката по същество е статистически феномен. Всички онези атоми, подскачащи наоколо в произволни посоки, в крайна сметка ще разпространят енергията си във външна дъга, преминавайки част от нея на околния материал. Този ефект обсъжда защо топлата стая най -накрая се охлажда.
Но сега изследователите се чудят дали могат да вкарат енергия обратно в стаята пасивно, за да поддържат всичко да се движат при високи температури.
Обикновено централното отопление свърши тази работа, но разгръщането, което ще ви изпрати най -добре обратно на квадрат. Имате нужда от нещо, което няма да струва богатство в текущите разходи.
Най -новата идея е да превърнете прозорците в източници на енергия. Ще ги обгърнете с някаква технология, която превръща светлината в електричество и след това го използвате за захранване на вашата отоплителна система.
Съществуващите фотоволтаици са тежки и обемисти и те влияят на прозрачността на прозореца – не е страхотно. Така че сега изследователите изследват възможността за използване на органичен материал вместо това. Тук допускате много от светлината, но улавете останалите фотони и ги преобразувате в електричество. След това използвате това за захранващи радиатори.
Интересното е, че тези нови волтаици улавят инфрачервена светлина, идващи от слънцето – не видима светлина. Така че можете да се възползвате от цялата входяща енергия, без да го правите, че живеете в кутия за обувки.
Изолация на свободно-пълнене
Изолацията на таванските помещения е била с дебелина около шест инча. Тогава хората откриха, че можете да спестите много повече от сметките си за отопление в дългосрочен план, ако го подобрите до малко над крак.
Разбира се, добавянето на крак на изолацията не винаги е практично. И дори да решите да го направите, това е скъпо и отнема време. Освен ако не го организирате правилно, топлината ще избяга през пропуските около страните и ще се завъртите с по -високи сметки за енергия.
Следователно изолацията на свободното изпълнение се превърна в нещо като богиня. Тук компаниите ефективно пръскат парчета изолация в килим отгоре на вашите дъски и съществуващи панели от фибри. Размерът на частиците е достатъчно малък, за да пробие път във всички кътчета и крила във вашето таванско помещение, така че получавате много по -добро покритие. В допълнение, оперативните могат да добавят колкото се може повече от нещата, което прави много по -предизвикателно топлина да избяга от дома ви.
Цифрови инфрачервени нагреватели
Дигиталните инфрачервени нагреватели са сравнително ново развитие, което има за цел да поддържа дома ви топъл, използвайки физика.
Инфрачервените вълни са по -малко енергични, отколкото видимата светлина и ултравиолетова, така че изискват по -малко енергия за производство. В същото време обаче те все още избиват голямо количество топлинна енергия.
Сега можете да свържете тези устройства към вашата WiFi мрежа, за да предлагате интелигентно отопление през целия ден, според таймер за сън или вашите инструкции.
Течно изпълнени стени
Чували сте за изолация на стената на кухината – това е доста стандартно. Попълването на стени с течност обаче е сравнително нова иновация.
Текущата пяна за стена на кухината е доста ефективна при пълненето на всички пространства зад стена, избягвайки топлината да не излезе (или да влезе). Но не е перфектно. Много стени на кухина, пълни с пяна, не успяват да предпазят топлина след ден на устойчиво горещо време.
Топлината влизане в дома ви е притеснителна, защото предполага, че трябва да харчите много повече за климатик. Но дори е много по -жизненоважно в болниците. Течната изолация обаче предлага много повече буфер, защото е необходима много повече енергия за загряване. По -специално болниците разглеждат технологията, за да помогнат на клиентите невероятни в топлинните вълни.